Facebook
niedziela, 16 marzec 2014 07:56

Najpiękniejsze zakątki Azorów w nowej galerii zdjęć z Sao Miquel

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
To co nas najbardziej zachwyciło na Azorach to piękne kwiaty, naturalne baseny termalne, gejzery i przepiękne krajobrazy To co nas najbardziej zachwyciło na Azorach to piękne kwiaty, naturalne baseny termalne, gejzery i przepiękne krajobrazy Krzysztof Tuz

Po Lizbonie przyszła pora na portugalskie Azory. To najpiękniejsze wyspy, które w Europie konkurować mogą chyba tylko z Maderą. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z Sao Miquel - jednej z głównych wysp archipelagu Azorów .

AZORY - zdjęcia z Sao Miquel

Gejzery, gorące źródła termalne, malownicze jeziora wypełniające kratery wygasłych wulkanów i naturalne baseny geotermalne. Do tego góry, idylliczne wioski i azorskie lasy deszczowe. To wszystko sprawia, że w naszym prywatnym rankingu najpiękniejszych wysp Azory znajdują się wysoko. Bardzo wysoko. Konkurować mogą tylko z Maderą, która w porównaniu do Sao Miquel, głównej wyspy archipelagu Azorów, jest zdecydowanie  bardziej górzysta, a wręcz skalista.

Tydzień wystarczył, żeby dokładnie zjechać Sao Miquel wszerz i wzdłuż i zwiedzić wszystkie, najważniejsze atrakcje wyspy. Podczas pobytu odwiedziliśmy m.in. ziejące oparami siarki Caldeira Velha i Caldeiras, osnute dymem z gejzerów Furnas, kąpaliśmy się w naturalnych basenach termalnych, odpoczywaliśmy na wyjątkowo licznych punktach widokowych zwanych tutaj miraduro i zwiedzaliśmy stolicę wyspy - Ponta Delgadę. To co zobaczyliśmy staraliśmy się uwieczniać na zdjęciach, do obejrzenia których serdecznie zapraszam.

Pierwsze informacje o tym co zwiedzać na Sao Miquel oraz szereg informacji praktycznych  dotyczących podróżowania po Azorach już na blogu Między innymi: jak tanio dolecieć na Azory, czy warto (i gdzie)  wykupić wycieczkę na Azory oraz ile kosztują hotele na Sao Miquel

wszystkie zdjęcia z Azorów znajdziecie tutaj

Aqua Retorta (2...
Aqua Retorta
Azorksie wioski
Azorskie kwiaty
Azorskie lasy d...
Azorskie wioski
Azory - wyspa S...
Azory
Azory kwiaty
Azory miejsce p...
Azory Ponta Del...
Azory Sao Mique...
Baseny termalne...
baseny termalne...
Do Salto do Pre...
Fabryka herbaty...

Czytany 824 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 16 marzec 2014 18:27

Skomentuj

Tagi

Newsletter

Polecamy

Nowe komentarze

Zaloguj się

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

więcej informacji o plikach cookies znajdziesz tutaj